Gdzie ulokować pieniądze

Pieniądze piechotą zdecydowanie nie chodzą, nie można ich również zerwać z drzewa – a szkoda. Tym bardziej, że przecież każdemu do szczęścia jednak są potrzebne. A bynajmniej do normalnego funkcjonowania.

lokaty w banku

Prawdą jest, że nie tak łatwo uzbierać odpowiednią kwotę gotówki, żeby moc pojechać sobie na wakacje, kupić wypatrzony wcześniej sprzęt czy zrobić remont w mieszkaniu. Ale jeśli mamy już odłożone jakieś środki finansowe, nawet niewielkie, nie powinniśmy ich i tak trzymać w domu, bo tak się po prostu marnują. Nawet jeśli ulokujemy je w banku, a odsetki wyniosą tylko kilka złotych, zawsze to będą pieniądze dodatkowe, których nie musieliśmy zarabiać. Może i łatwiej się je wydaje, ale zdecydowanie bardziej człowiek się z nich cieszy. Jeśli tylko depozyt wybierzemy z głową to możemy sporo zarobić i to bez nadmiernego wysiłku. Oczywiście wszystko zależy od tego, w jakim banku i jaki produkt wybierzemy, a także od kwoty, którą ulokujemy na depozycie.

Najczęściej wybierane przez polaków są lokaty bankowe. Do kwietnia z pewnością popularnością cieszyć się będą te jednodniowe, z dzienną kapitalizacją, które pozwalają unikać płacenia podatku Belki, czyli podatku od zysków kapitałowych. Po wprowadzeniu zmian trochę w tej kwestii się zapewne zmieni. Być może na prowadzenie w rankingach popularności wysuną się konta oszczędnościowe, dzięki którym możliwe jest wybieranie gotówki w każdym momencie bez utraty odsetek, jak również dokładanie pieniędzy do konta, podczas gdy cały kapitał dalej będzie pracował.