Inwestycje w pożyczki społecznościowe – alternatywa lokat bankowych

Pożyczki pozabankowe to nie tylko usługi oferowane przez liczne firmy pożyczkowe działające na naszym rynku. Wspomnieć w tym momencie trzeba również i o ich odmianie jaką są pożyczki prywatne określane też mianem społecznościowych. Dzięki pożyczkom społecznościowym można także zarabiać pieniądze. To w naszym kraju w zasadzie nowość, chociaż i na świecie też nie jest to usługa z jakimiś bardzo długimi tradycjami.

Jednakże w Wielkiej Brytanii, skąd wspominane pożyczki pochodzą, jest to potężny rynek generujący każdego roku ogromne dochody (podobnie sprawa wygląda w Stanach Zjednoczonych). W Polsce rozwój tego obszaru nie postępuje aż tak dynamicznie, aczkolwiek tego rodzaju usługi wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Sama idea nowością nie jest. Odkąd pieniądze zaczęły spełniać rolę środka płatniczego, odtąd ludzie nawzajem je sobie pożyczają. Osoby zainteresowane społecznościowymi pożyczkami pozabankowymi powinny szukać ich w Internecie, gdzie działają specjalne serwisy, za pośrednictwem których z tych usług można korzystać (zarówno w charakterze pożyczkobiorcy, jak i podmiotu udzielającego pożyczek). Na serwisie należy założyć sobie konto – uaktywnione zostaje wówczas, gdy jego właściciel pozytywnie przejdzie weryfikację danych.

Tutaj dowiesz się więcej o tym co warte są pożyczki od prywatnych inwestorów  i być może znajdziesz kogoś naprawdę uczciwego.

Serwisy social lending – bo takim właśnie mianem określa się powyższe portale – bardzo dużą wagę przykładają do tego, kto się na nich rejestruje (chcą wyeliminować ryzyko oszustw w takim stopniu, w jakim jest to tylko możliwe). W Polsce najbardziej znanym serwisem social lending jest kokos.pl. Cieszy on się też największą renoma.